Biznes Lubelskie z klasą: Uczniowie z RCEZ na dużej konferencji zdobywali doświadczenie

Opublikowane 24.09.2018
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Młodzież z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie wzięła udział w dużej konferencji Biznes Lubelskie z klasą zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Ekonomiści z klasy drugiej i trzeciej mieli okazję spotkać się z ludźmi biznesu, trenerów biznesowych i samorządowców odpowiedzialnych za rozwój województwa lubelskiego.

  Organizatorem spotkania Biznes Lubelskie z klasą - młodzież jest przedsiębiorcza był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Wydarzenie otworzył Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. Dzisiaj widzimy jak dużo młodych ludzi jest przedsiębiorczych i umie korzystać z nowych technologii - mówił marszałek Sosnowski.

  Stąd pomysł organizacji takiej nietypowej lekcji dla młodzieży powstał w Departamencie Gospodarki i Współpracy Zagranicznej UMWL w Lublinie. - To pomysł po sukcesach młodych ludzi z województwa lubelskiego, po sukcesach start-upowych. Stwierdziliśmy, że młodzi ludzie powinni mieć własne duże wydarzenie, gdzie pokażą co się udało młodzieży z województwa lubelskiego - powiedział Artur Habza, dyrektor z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

  Podczas tego wydarzenia młodzież Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej mogła spotkać się i nawiązać współpracę z grupą Spice Gears 5883 z Kraśnika, która z powodzeniem zajmuje się budową robotów, a ich osiągnięcia zostały nagrodzone na wielu międzynarodowych konkursach. - Na scenie Biznes Lubelskie z klasą zaprezentowali się młodzi ludzie, którzy mają być też pewnym drogowskazem dla naszej młodzieży, którym warto pokazać, że można zrobić bardzo innowacyjne projekty w województwie lubelskim w których często Urząd Marszałkowski pomaga - mówi Mariusz Puła, opiekun grupy uczniów z RCEZ. O swoich pasjach opowiedział między innymi 20-letni Karol Karczewski, który pomimo młodego wieku zarządza grupą osób odpowiedzialną za projekt związany z prowadzeniem porad lekarskich przez internet. Całość wydarzenia prowadził Filip Chajzer, który na koniec opowiedział też o tym jak promować się  i firmę w social mediach.

  Mariusz Puła

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram