Bartosz Bodzak na olimpiadzie w Krakowie

Opublikowane 11.03.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Bartosz Bodzak, uczeń trzeciej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, po raz drugi zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady z Przedsiębiorczości, która odbyła się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

  Tegoroczny poziom olimpiady był bardzo wysoki. W naszej szkole do testu, który składał się z 50 pytań, stanęło 16 uczniów.  Mieli oni za zadanie odpowiedzieć na pytania z zakresu działania Giełdy Papierów Wartościowych, zagadnień z Podstaw Przedsiębiorczości, a także wiedzy z zakresu mikro i makroekonomii. Według informacji podanej przez komitet organizacyjny szacunkowa ilość punktów w okręgu krakowskim (do którego należą szkoły z województwa lubelskiego) dająca szansę na walkę w etapie okręgowym wyniosła aż 36 pkt. Bartosz Bodzak znacznie przekroczył ten próg. W dniu 7 marca Bartosz uczestniczył w eliminacjach okręgowych w Krakowie, które składały się z dwóch etapów: I etap polega na rozwiązaniu testu wiedzy o stopniu trudności wyższym niż w eliminacjach szkolnych, składającego się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności, a II etap polega na zespołowym rozwiązaniu zadania sytuacyjnego oraz obronie tego rozwiązania przed Komisją Okręgową. Uczestnicy olimpiady wysłuchali ponadto wykładu na temat "Rynków finansowych 2008-2018" przedstawionego przez dr inż. Janusza Żarnowskiego. W  prezentacji zostały omówione kwestie związane z rynkiem finansowym w aspekcie kryzysu finansowego zapoczątkowanego w Stanach Zjednoczonych. Opiekunowie uczniów mieli możliwość wymiany doświadczeń i czerpania nowych pomysłów do pracy, mogli porozmawiać także z pracownikami uczelni nt. kierunków kształcenia w aspekcie zmian wprowadzonych w ostatnim czasie w szkolnictwie wyższym.

  Gratulujemy Bartoszowi ogromnej wiedzy ekonomicznej i dziękujemy za reprezentowanie oraz promowanie naszej szkoły.

  Mariusz Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram