Wojewódzki sukces Ali Gozdal i Kasi Dudek z klasy 1TEk

Opublikowane 07.06.2018
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Katarzyna Dudek i Alicja Gozdal z klasy 1TEk zdobyły III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Nauczyciele tajnego nauczania w walce o niepodległość Polski”.

  W dniu 6 czerwca 2018r. w budynku Organizatora - XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie odbyła się Gala podsumowująca wyniki historycznego konkursu o zasięgu wojewódzkim. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz organizacji kombatanckich. Swoją obecnością zaszczycili uroczystość przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lublinie, bohater walk z UPA płk Henryk Czerkas i płk Marian Wojtas ps. „Karp” żołnierz Batalionów Chłopskich.

  Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublina, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Konkurs zorganizowany został dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży historią Polski i upowszechnianie wiedzy o tajnym nauczaniu.

  Laureatki konkursu przygotowały zespołowo prezentację multimedialną pt: „Tajne nauczanie w Lubartowie- patriotyzm to kultura języka”, w której odniosły się do regionalnych ośrodków tajnego nauczania i sylwetek wybitnych regionalistów - nauczycieli języka polskiego pracujących w czasie okupacji na tzw. tajnych kompletach w Lubartowie i okolicach.

  Serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy również wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie!

  opiekun: Dorota Bułgajewska - Muzyka

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram