Uczniowie zmagali się z pytaniami z Przedsiębiorczości

Opublikowane 14.12.2017
Autor Ilona Puła
  • Brak kategorii
 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Trzynastu uczniów wzięło udział w szkolnym etapie Olimpiady z Przedsiębiorczości w RCEZ. Uczniowie w teście do rozwiązania mieli 50 pytań.

  Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W tym roku została zorganizowana już trzynasty raz.

  W etapie szkolnym olimpiady wystartowało trzynastu uczniów. Uczniowie odpowiedzieć musieli na 50 pytań. Pierwsze 25 pytań punktowane jest za 1 punkt w przypadku prawidłowej odpowiedzi i -0,5 punktu w przypadku złej odpowiedzi. Kolejne 25 pytań to pytania trudniejsze punktowane za 2 pkt. lub za - 1 pkt. w przypadku odpowiedzi błędnej.

  Poziom wiedzy uczniów na tegorocznej olimpiadzie był bardzo wysoki. Świadczą o tym wysokie wyniki rozwiązanych testów. Najlepszy okazał się Bartosz Bodzak z 2 TEK, który osiągnął wynik 31,5 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Czeladka z wynikiem 28,5 pkt. Trzecie miejsce przypadło Beacie Osuch z klasy 3 TEK. Pytania, które pojawiły się w etapie szkolnym wymagały od uczniów nie tylko wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale też znajomości zagadnień ekonomii i aktualnych informacji z dziedziny gospodarki.

  Organizatorzy olimpiady 7 grudnia podali szacunkowe progi punktowe, które w naszym okręgu wynoszą 29 punktów. Jeśli to się potwierdzi oznacza, że jeden z uczniów - Bartosz Bodzak, awansuje do kolejnego etapu olimpiady.

  Oficjalne wyniki eliminacji szkolnych zostaną ogłoszone w dniu 15 stycznia 2018 r., po tym, jak wyniki otrzymane od Komisji Szkolnych zostaną zweryfikowane przez Komitety Okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości.

  Mariusz Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram