Uczennice RCEZ w V Edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości

Opublikowane 12.12.2017
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 8 grudnia 2017r. uczennice czwartej klasy technikum ekonomicznego - Oliwia Bocian, Justyna Flisiak i Paulina Kozieł wzięły udział w V Edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości Dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych Polskich Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Konkurs był objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

  W Konkursie wzięło udział około 60 uczniów z 12 szkół ekonomicznych z Lublina i innych miast województwa lubelskiego. Wiceprezes Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Księgowych Polskich oraz Prodziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie Pani dr Małgorzata Kamieniecka była pełna uznania dla umiejętności reprezentowanych przez uczestników Konkursu oraz zachęcała do dalszego kształcenia w tej trudnej dziedzinie. Dyrektor Szkoły Pani mgr Elżbieta Sękowska zwróciła się do uczestników, jako przyszłych księgowych instytucji, przedsiębiorstw, pracowników biur rachunkowych, czy biegłych rewidentów i podkreśliła, jak ważna jest posiadana przez nich wiedza i umiejętności z zakresu rachunkowości. Na zakończenie rozdano dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom Konkursu oraz dyplomy szkołom biorącym w nim udział. W tym roku naszym uczennicom nie udało się powtórzyć wyników z lat ubiegłych, gdzie w III Edycji i IV Edycji Konkursu nasze uczennice Agnieszka Iwanek i Joanna Pszczoła z czwartych klas ekonomicznych zostały laureatkami.

  W szkołach o profilu ekonomicznym uczniowie zdobywają wiedzę potrzebną do pracy w księgowości w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych, jednostkach sektora finansów publicznych, bankach, zakładach ubezpieczeniowych, przygotowują do pracy w biurach rachunkowych, wprowadzają do dalszego kształcenia na kierunkach studiów ekonomicznych, czy nabywania kwalifikacji specjalistycznych z rachunkowości, między innymi dyplomowanych księgowych i biegłych rewidentów.

  Opiekun Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram