TABLICA INTERAKTYWNA z konkursu w RCEZ!

Opublikowane 05.06.2018
Autor Grzegorz Danił
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w kwietniu 2018 roku wzięło udział w akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”

  skierowanej do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z obszaru 5 województw Polski Wschodniej.

  W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 1 i 2 TEk, którzy uczestniczyli w zajęciach przybliżających tematykę Funduszy Europejskich oraz zachęcających do stworzenia i rozwijania własnego biznesu z pomocą Platform Startowych. Lekcje zostały przeprowadzone przez nauczyciela przedmiotów zawodowych i podstaw przedsiębiorczości Justynę Włosek.

  Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o dostarczony scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks przygodowy. W trakcie zajęć młodzież obejrzała film animowany, wywiad oraz rozwiązywała zadania dodatkowe np. krzyżówkę, zgadywankę o Unii Europejskiej. Na zakończenie lekcji odbył się konkurs – uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali zadanie związane z tematyką Funduszy Europejskich otrzymali nagrody w postaci kuponów upominkowych EMPIKu.

  Dodatkowym wyzwaniem dla nauczycieli w ramach tej akcji edukacyjnej był konkurs na najciekawsze hasło promujące Fundusze Europejskie oraz przedsiębiorczość. Nagrodami w konkursie były tablice interaktywne dla szkół oraz czytniki E-BOOK dla nauczycieli.

  Hasło ”Nie złota rybka, lecz DOTACJA z Funduszy Europejskich pomoże zrealizować Twoje projekty!” przesłane przez Justynę Włosek zostało docenione przez komisję konkursową i Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie znalazło się w gronie laureatów konkursu. Tablica interaktywna, która trafiła do naszej szkoły pomoże na pewno w bardziej atrakcyjny i ciekawy sposób przekazywać uczniom wiedzę.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram