Lekcja z prawa administracyjnego w praktyce

Opublikowane 27.03.2018
Autor Mariusz Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Młodzież z technikum ekonomicznego z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej postanowiła, lekcje dotyczące prawa administracyjnego odbyć w praktyce. Pod koniec marca odwiedzili Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

  Zagadnienia prawa administracyjnego, tuż obok prawa cywilnego i gospodarczego to tylko niektóre elementy, jakie znajdują się w podstawie programowej technikum ekonomicznego. Ta praktyczna wiedza może przydać się uczniom tego technikum podczas egzaminu zawodowego, który zdawać będą już w czerwcu tego roku. Uczniowie uczą się, jakie są organy administracji samorządowej oraz jakie mają kompetencje, jakie są zasady postępowania administracyjnego czy też kto może być uczestnikiem takiego postępowania. Te i wiele innych kwestii zostało poruszonych przez Fryderyka Pułę, starostę lubartowskiego, który spotkał się na lekcji z prawa administracyjnego z młodzieżą RCEZ w Lubartowie. Uczniowie, mieli też okazję odwiedzić starostę w jego gabinecie, gdzie porozmawiali z Kazimierzem Sysiakiem, wicestarostą lubartowskim oraz Radosławem Guzem, członkiem Zarządu Powiatu.

  Tematy związane z prawem administracyjnym to nie jedyne kwestie, jakie zostały poruszone z młodzieżą podczas spotkania w starostwie. Ci mogli wcielić się w role radnych powiatowych, gdzie na sali posiedzeń zadawali pytania staroście odnośnie bieżących działań podejmowanych przez Starostwo Powiatowe. Uczniów najbardziej interesowały inwestycje powiatu w okolicach ich miejsca zamieszkania. Tych było sporo. - Będziemy remontowali m.in drogę w Łucce i szereg innych dróg jak choćby od Skrobowa do Kozłówki - mówilł Starosta Puła. Co ciekawe młodzież zgłaszała swoje propozycje inwestycyjne.  Uczniów interesowało też kto może zostać radnym i jak długo trwa kadencja rady, oraz zarządu powiatu.

  tekst: Mariusz Puła

  ZOBACZ WIDEO-->>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram