Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap szkolny

Opublikowane 17.11.2017
Autor Ilona Puła
Galeria:
  • Brak kategorii
 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 15 listopada 2017 roku w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny konkursu wiedzy o prawie pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”. Nasza szkoła już od roku 2009 uczestniczy w programie Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura Bezpieczeństwa”, którego celem jest wzrost świadomości zagrożeń wypadkowych w środowisku pracy wśród młodzieży oraz skuteczna prewencja poprzez przekazywanie wiedzy w tym zakresie. Są to bardzo ważne zagadnienia dla uczniów szkół zawodowych i chętnie uczestniczą zarówno w realizacji programu, jak i w konkursie, w którym mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

  Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Główny Inspektorat Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy już po raz piąty. Do etapu szkolnego przystąpiło 20 uczniów, którzy mieli do rozwiązania test z zakresu prawa pracy oraz bhp. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, największą jednak liczbę punktów uzyskały – Dominika Sławińska i Alicja Kwasek z klasy 2 TEk i będą one reprezentowały naszą szkołę w etapie regionalnym. Warto podkreślić, że RCEZ już trzykrotnie miało finalistę konkursu.

  Gratulujemy Dominice i Alicji i życzymy im sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

  Justyna Włosek
  Jadwiga Gębal

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram