Dzień Otwarty 2018

Opublikowane 21.05.2018
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • O tym, że nauka nie powinna kojarzyć  się wyłącznie z długimi godzinami przesiadywania w szkolnej ławie, ale być przede wszystkim codziennym odkrywaniem, rozwijaniem pasji i przygotowaniem do dorosłego i świadomego życia, przekonali się wszyscy goście przybyli na Dzień Otwarty w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

  18 maja w naszej szkole odbył się prawdziwy festiwal edukacji zawodowej, który zgromadził rzesze gimnazjalistów zainteresowanych rozpoczęciem nauki w największej w powiecie placówce kształcenia zawodowego. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów ukazały w pełnej krasie jak efektywnie i efektownie można wykorzystać czas nauki w szkole średniej, by później wspominać go jako jeden z najlepszych etapów życia. Na boisku szkolnym zaprezentowano stanowiska pracowni warsztatowych, przy których goście mogli zapoznać się ze specyfiką poszczególnych kierunków kształcenia i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Swoje stoiska informacyjne przygotowali również Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, Ochotnicze Hufce Pracy i lokalni przedsiębiorcy współpracujący ze szkołą: firma LUVI, INTERDUO, AMBIT, VOICE TECH, LIMBA. Pamiątkowe gadżety dla gimnazjalistów ufundowała również firma SOLBET LUBARTÓW, a słodki poczęstunek zapewniły cukiernia KRYSTYNA i piekarnia Ryszarda Bigoraja.

  Pod okiem doświadczonych instruktorów nauki jazdy chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia samochodu i motocykla, a także zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, zgodnie ze wskazówkami ratowników medycznych z przedsiębiorstwa M-TMED.

  Nasi uczniowie pokazali, że w szkole rozwijają swoje zainteresowania, mogliśmy podziwiać wystawę prac Marceliny Cieślak i Ilony Misiarz oraz popisy wokalne zespołu Formacja. Niesłychanie energetyczny Adam Dejko ,,Skryty”, nasz absolwent, wystąpił z autorskim projektem rapowym i z sentymentem wspominał lata nauki w RCEZ zachęcając młodzież do wyboru tej właśnie szkoły.

  Do wstąpienia w szeregi uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej serdecznie zachęcali również Dyrektor szkoły - Pani Hanna Borzęcka i Starosta Lubartowski - Pan Fryderyk Puła, którzy podkreślili, że RCEZ stale się rozwija, modernizuje i dzięki uczestnictwu w projektach unijnych oferuje coraz wyższą jakość kształcenia.

  Wspaniali goście, muzyka, kuchnia polowa, słodki poczęstunek i liczne atrakcje zapewniły cudowną atmosferę tego spotkania. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację.

  Organizatorzy

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram