Finał VI edycji powiatowego konkursu matematycznego „Polubić matematykę”

Opublikowane 31.05.2017
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2020-2021

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 29.05.2017 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się finał VI edycji powiatowego konkursu matematycznego „Polubić matematykę” organizowanego przez nauczycieli matematyki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się w naszym powiecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych, kształtowanie nawyków rozwiązywania zadań matematycznych oraz wprowadzenie uczestników konkursu w atmosferę matematycznej rywalizacji. Zadania konkursowe dotyczą funkcji i ich zastosowań, a podstawę wymagań stanowi obowiązująca podstawa programowa z matematyki dla liceum i technikum w zakresie rozszerzonym.

  Do konkursu przystąpiły reprezentacje z czterech szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku, Zespół Szkół z Ostrowa Lubelskiego, Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

  Pani Dyrektor Hanna Borzęcka serdecznie powitała finalistów oraz ich opiekunów. Pogratulowała uczestnikom wiedzy i umiejętności matematycznych jakimi wykazali się w pierwszym etapie konkursu oraz życzyła im powodzenia w finale.

  Do etapu finałowego zakwalifikowali się zwycięzcy etapów szkolnych z poszczególnych szkół:

  - Milena Bilska i Edyta Rola (Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku);

  - Paweł Ksok i Mateusz Raczyński (Zespół Szkół z Ostrowa Lubelskiego);

  - Kazimierz Demucha i Agata Greguła (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie);

  - Arkadiusz Wrotkowski, Magdalena Podleśna i Weronika Małyska (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie).

  W finale rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo iż, nikomu nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów, to organizatorzy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni ogromną wiedzą uczestników. Wśród finalistów najlepiej wypadli:

  I miejsce: Kazimierz Demucha (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie)

  II miejsce: Agata Greguła (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie)

  III miejsce (ex aequo): Arkadiusz Wrotkowski, Magdalena Podleśna i Weronika Małyska (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie).

  Nagrody i dyplomy wręczyli: kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Pan Krzysztof Krupa oraz wicedyrektor Pan Zbigniew Zarzycki. Pan kierownik pogratulował dużej wiedzy wszystkim uczestnikom etapu międzyszkolnego.

  Organizatorzy konkursu (Katarzyna Marciniak, Luiza Matyjaszczyk, Barbara Zalewska) dziękują uczniom i nauczycielom za zainteresowanie i duże zaangażowanie w konkursie.

  Katarzyna Marciniak
  Luiza Matyjaszczyk
  Barbara Zalewska

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram