Dzień Otwarty RCEZ 2017

Opublikowane 23.05.2017
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 19 maja 2017 roku z wielką przyjemnością gościliśmy uczniów okolicznych gimnazjów, którzy zainteresowani strukturą i zasadami funkcjonowania Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie przybyli na Dzień Otwarty. Taka forma spotkania jest doskonałą okazją by pokazać jak wygląda nauka i jakie możliwości otwiera przed młodzieżą wybór naszej szkoły, tym bardziej, że wiedzą i doświadczeniem dzielili się nie tylko nauczyciele i pracownicy RCEZ, ale także uczniowie, którzy jeszcze nie tak dawno sami zastanawiali się nad wyborem szkoły średniej.

  W programie Dnia Otwartego znalazło się wiele atrakcji, ale przede wszystkim cenne informacje o bogatej ofercie edukacyjnej RCEZ, specyfice kształcenia w poszczególnych zawodach, przebiegu nauki, zasadach rekrutacji i propozycje ścieżki kariery zawodowej. Nasi uczniowie oprowadzili młodszych kolegów po budynkach szkolnych, pokazali najważniejsze miejsca naszej placówki i opowiedzieli jak z perspektywy ucznia wygląda nauka . Goście mogli zobaczyć sale lekcyjne, pracownie zawodowe, poznać ich wyposażenie i na własne oczy przekonać się jak wyglądają zajęcia, które się tam odbywają. W pracowni mechanicznej prezentowane było działanie plotera frezującego oraz wystawa efektów możliwości tego urządzenia. Na oczach gimnazjalistów wykonane zostały pamiątkowe gadżety, które otrzymali jako ślad wizyty w naszej szkole. Oprócz tego mechanicy rozdawali odwiedzającym zrobione przez siebie breloczki reklamujące RCEZ. W pracowniach budowlanych odbywał się pokaz prac murarskich i wykończeniowych. W pracowni ekonomicznej i handlowej można było zapoznać się z obsługą kas fiskalnych, wag i metkownic. Dla gimnazjalistek bardzo atrakcyjny okazał się pokaz fryzjerstwa, a gimnazjalistów zaciekawił pokaz diagnostyki samochodowej. Zainteresowanym zdobywaniem konkretnej profesji umożliwiono skorzystanie z poradnictwa zawodowego.

  Goście zaznajomić się mogli również z historią szkoły oraz szerokim wachlarzem sukcesów najzdolniejszych uczniów prezentowanych na ekspozycjach przygotowanych przez nauczycieli humanistów. Degustacja wypieków i innych słodkości autorstwa naszych cukierników, przygotowana przez panie z zespołu języków obcych, ucieszyła chyba wszystkich łasuchów, którzy później chętnie spalali kalorie uczestnicząc w zabawach i grach logicznych zaproponowanych przez matematyków, polonistów i nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. O przyjemną atmosferę zadbał również szkolny zespół muzyczny, który dzięki profesjonalnej pracy przy nagłośnieniu naszych elektroników, uświetnił i rozweselił wydarzenia tego ciepłego, słonecznego, majowego dnia.

  Równolegle z wyżej wymienionymi atrakcjami na boisku szkolnym odbyły się pokazy ratownictwa medycznego. Pod czujnym okiem Pana pedagoga nasi strażacy ochotnicy zaprezentowali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Członkowie szkolnego koła PCK zebrali ponad 30 podpisów osób chętnych do wsparcia akcji honorowego oddawania krwi. Dzięki uprzejmości OSK „Jazek” wszyscy zainteresowani mieli także możliwość spróbować jazdy sportowym mercedesem i trolejem, czyli samochodem, który na tylnej osi ma przytwierdzone kółka, co powoduje, że auto zachowuje się jak na śliskiej nawierzchni. Goście mogli również kibicować tenisistom stołowym w rozgrywkach o puchar Dyrektora Szkoły.

  Bogaty program dnia zakończyła plenerowa lekcja historii. Dzięki wsparciu 3-18 Środowiskowego Hufca Pracy, Grupa Historyczna ze Stowarzyszenia Historycznego Starościn - Ćwieki, specjalizująca się w rekonstrukcjach militarnych z okresu Powstania Styczniowego, przybliżyła nam ten okres w historii  Lubartowa i okolic. Spotkanie „rekonstruktorów” z młodzieżą wzbogacono pokazami władania bronią białą i palną.

  Liczni goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę i poznać ofertę edukacyjną dla młodzieży na rok szkolny 2017/2018, ale przede wszystkim zaobserwować bogate życie naszej szkoły, a tym samym również miło i aktywnie spędzić czas.

  Mamy nadzieję, że z dużą grupą uczniów gimnazjum będziemy mogli spotkać się ponownie w progach naszej szkoły we wrześniu.

  Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Otwartego RCEZ.

  Organizatorzy

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram