Wystawa

Opublikowane 15.10.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Czuwam - to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo,któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa.To imię nas wszystkich zobowiązuje” – te słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane przed laty przez papieża Polaka na Jasnej Górze stały się motywem przewodnim inicjatyw związanych z ustanowieniem roku 2015, rokiem polskiego papieża.

  Z okazji Roku Polskiego Papieża w Centrum Multimedialnym (s.25) została zorganizowana wystawa o Janie Pawle II. W uchwale sejmowej dotyczącej ogłoszenia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II podkreślono ogromne zaangażowanie papieża Polaka w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. Sejm chce, by te wartości towarzyszyły działaniom podejmowanym w ramach obchodów Roku św. Jana Pawła II. "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanawia ustanowić rok 2015 Rokiem św. Jana Pawła II w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata" - głosi uchwała.

  Zapraszamy wszystkich do zwiedzania.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram