Uczennica RCEZ najlepsza w województwie

Opublikowane 17.12.2015
Autor Grzegorz Danił
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”

  Dnia 16 grudnia 2015 roku w Lublinie odbył się regionalny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy (Główny Inspektorat Pracy i okręgowe inspektoraty pracy), jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnikami konkursu byli laureaci etapu szkolnego zgłoszeni przez dyrektorów szkół z terenu województwa lubelskiego. W konkursie wzięło udział 58 uczniów z 29 szkół. Etap regionalny miał na celu wyłonienie 3 uczniów, którzy będą reprezentowali województwo lubelskie w etapie centralnym konkursu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Alicja Musik z klasy 4 Tek i Agata Misiarz z klasy 3 Tek.

  Konkurs rozpoczął się o godzinie 11, uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 35 pytań zamkniętych. Czworo uczniów uzyskało identyczną liczbę punktów i Okręgowa Komisja Konkursowa przeprowadziła dogrywkę, po której okazało się, że pierwsze miejsce w województwie zajęła Alicja Musik. Zwycięzcy, jak również pozostali uczestnicy konkursu otrzymali  nagrody rzeczowe. Gratulujemy Ali i życzymy sukcesu w etapie centralnym, podczas którego zmierzy się z uczniami z całej Polski.

  Justyna Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram