Talent historyczny w RCEZ - III miejsce w konkursie wojewódzkim

Opublikowane 23.11.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Pasja, ciekawość poznawcza, zapał, żmudna i solidna praca złożyły się na sukces historyczny Lidki Czubackiej z klasy 3 TH. Uczennica została laureatką Wojewódzkiego Konkursu historyczno-literackiego pt: „Katyń. Zginęli w imię miłości Ojczyzny”, zdobywając w konkursie wysokie III miejsce.

  Dla upamiętnienia 75- rocznicy zbrodni katyńskiej na polskich jeńcach wojennych zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Lublinie i „Civitas Christiana” konkurs pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina, Sekretarza Rady Ochrony Pamięci i Męczeństwa, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie, Instytutem Pamięci Narodowej w Lublinie, Fundacją Niepodległości i Narodowym Bankiem Polskim w Lublinie.

  Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy historycznej na temat losu ofiary lub ofiar zamordowanych w Katyniu.

  Lidka Czubacka zaprezentowała losy swojego przodka prapradziadka Jana Szalasta, który zginął zdradziecko zamordowany w Katyniu. Praca uczennicy zawierała nie tylko kompendium wiedzy merytorycznej o tematyce katyńskiej, ale miała również dodatkowy walor- emocjonalny związany z wątkiem rodzinnym, co wpłynęło znacząco na wysoki wynik osiągnięty w tym konkursie.

  Jest nam niezwykle miło, że mamy w szkole kolejny, odkryty talent historyczny, a po sukcesach naszych uczniów z Koła Historycznego w poprzednich latach trzymamy nadal wysoki poziom w konkursach historycznych.

  Dorota Bułgajewska - Muzyka
  Opiekun Koła Historycznego w RCEZ

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram