Sukces ucznia RCEZ w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Zbigniewa Herberta

Opublikowane 06.11.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Zasypiamy na słowach
  budzimy się w słowach

  Z. Herbert

  5 listopada w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie już po raz ósmy spotkali się wielbiciele twórczości Zbigniewa Herberta, by rywalizować w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Organizatorzy zadbali o bardzo miłą atmosferę. W sali, zaaranżowanej na kawiarenkę literacką, można było odczuć ducha poezji Zbigniewa Herberta. Przyćmione światło, blask świec i jesienne dekoracje wprowadziły zgromadzoną widownię w nastrój sprzyjający przeżyciom, jakie czekały na przybyłych. Wszystkich powitała dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Anna Wójtowicz. Następnie głos zabrał kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie pan Krzysztof Krupa, wyrażając swoje uznanie i podziw dla uczestników konkursu, którzy zdecydowali się z mierzyć z trudną materią poezji Zbigniewa Herberta.Pani Jolanta Malczewska, która od początku czuwa nad organizacją konkursu, podzieliła się swoją radością z bardzo dużego zainteresowania, jakim impreza cieszyła się w tym roku. Zgłosiło się aż 40 recytatorów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach – gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

  Występy uczestników oceniało jury w składzie: pani Dorota Wydrzyńska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie, pan Marek Danielkiewicz – znany doskonale wszystkim poeta lubartowski oraz pani Monika Bordzoł – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie.

  Po przesłuchaniu 40 uczestników, którzy prezentowali bardzo wysoki poziom, komisja wyłoniła zwycięzców. Najlepszym recytatorem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych został Jan Michalak, uczeń pierwszej klasy Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik elektronik w naszej szkole (opiekun p. Katarzyna Syta-Wasak). Cieszymy się ogromnie, że ciężka praca i godziny spędzone nad poezją Herberta zaowocowały tak spektakularnym sukcesem. Tym bardziej cieszy fakt, że interpretacja wiersza pt. „Arijon”, w wykonaniu naszego ucznia, była wysoko oceniana nie tylko przez jury, ale również innych recytatorów. Słowa uznania należą się również pozostałej piątce reprezentantów naszej szkoły: Oliwii Bocian z klasy drugiej technikum w zawodzie ekonomista (opiekun p. Agnieszka Sachar), Kamilowi Grymuzie, Bartoszowi Sprysze, Michałowi Gębalowi i Bartoszowi Mazusiowi z klasy drugiej technikum w zawodzie technik elektronik (opiekun p. Iwona Mocior) oraz nauczycielom, którzy ich przygotowywali. Wszyscy oni włożyli wiele pracy, by godnie reprezentować szkołę w konkursie. To wielka radość, że mamy uczniów, którzy są gotowi podjąć się takiego wysiłku i wyjść z tego z sukcesem.

  Zwycięzcy gratulujemy osiągnięcia podium, a wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie za rok, bo chcieć, to znaczy móc.

  Opracowała Katarzyna Syta-Wasak

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram