Sukces Kamila Kurowskiego w konkursie informatycznym

Opublikowane 14.02.2016
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 12 lutego 2016 r. uczniowie Kamil Kurowski kl. 3 TB i Jan Michalak kl. 1 TEH reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie XII Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera”. W tym roku w konkursie wzięło udział 250 uczniów z 72 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu informatyczny w formie elektronicznej. W trakcie oczekiwania na wyniki swojej pracy uczestnicy wysłuchali wykładu na temat certyfikacji informatycznych wygłoszonego przez przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz wykładów dotyczących bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy wygłoszonych przez przedstawicieli policji i straży miejskiej w Lublinie.

  Kamil Kurowski zajął 2 miejsce w kategorii szkół technicznych. Nagrodami dla najlepszych były wołczery na egzaminy certyfilkujące ECDL organizowane przez PTI, bony na zakupy w sklepie VICO i dodatkowo nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin i Polskiego Towarzystwa Informatycznego w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu - Safer Internet Day.

  Z okazji tego Dnia, który w tym roku obchodzony był 9 lutego pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”, na wszystkich zajęciach związanych z korzystaniem z sieci komputerowej oraz na zajęciach z wychowawcą nauczyciele podczas spotkań z młodzieżą zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w sieci oraz właściwe formy spędzania czasu wolnego.

  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych informatycznych sukcesów.

  Ilona Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram