Salon Maturzystów 2015

Opublikowane 17.09.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Tego roczny Salon Maturzystów, tradycyjnie już organizowany przez wydawnictwo „Perspektywy” w Centrum Kongresowym Lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, cieszył się dużą popularnością wśród uczniów , którzy już w maju 2016 roku przystąpią do najważniejszego egzaminu w swoim życiu – matury.

  Uczniowie czwartych klas Technikum Zawodowego z naszej szkoły w dniu 16 września 2015 roku uczestniczyli w wykładach poświęconych strukturze i zasadom przeprowadzania egzaminu maturalnego.

  Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, Pan Lech Gawryłow, w swoim wystąpieniu przedstawił wszystko „Co o egzaminie maturalnym uczeń wiedzieć powinien”. Pozostali eksperci służyli maturzystom radą : „Jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki” i „Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego” i „Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka angielskiego” przybliżając typy zadań oraz sposoby ich rozwiązania.

  Oferta spotkania doskonale wpisywała się w zainteresowania i potrzeby naszych uczniów, którzy w zależności od wybranego do realizacji w zakresie rozszerzonym przedmiotu, mogli uczestniczyć w wykładach dotyczących egzaminu z fizyki lub geografii.

  Bardzo ciekawym zakończeniem spotkania było przedstawienie perspektyw pracy w najlepiej opłacanych zawodach, w szczególności w branży reklamowej.

  Innymi kierunkami studiów wyższych uczestników wykładów starały się zachęcić także liczne uczelnie prezentujące swoją ofertę edukacyjną. Maturzyści wzbogaceni o tak liczne informacje z większym spokojem i pewnością siebie przystąpią do egzaminu, a stosując zdobytą wiedzę w praktyce, osiągną wysokie wyniki.

  Joanna Lipska

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram