„Pierwszaki” ZSZ nr 1 zintegrowane

Opublikowane 21.09.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 14-16.09.2015 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 RCEZ w Lubartowie, wzięli udział w zajęciach integracyjnych.

  Zajęcia odbyły się na terenie naszej szkoły. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu, którego tematem była adaptacja i integracja w środowisku szkolnym. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość wzajemnego poznawania się między innymi poprzez rywalizację w Bumper Ball. Są to kule zorbingowe, do których uczestnik zabawy nie wchodzi w całości, ma możliwość swobodnego poruszania nogami, dzięki czemu standardowa gra w piłkę nożną może przerodzić się w kosmiczny mecz. W kulach każdy może poczuć się jak w bańce mydlanej. Na takim meczu odbijamy się od siebie, turlamy, skaczemy, słowem wszystko co podpowie nam fantazja. Uczniowie w trzyosobowych zespołach rozgrywali trzyminutowe mecze. Zorbol – to świetna zabawa i wypoczynek. Śmiechom uczestników z powodu komicznych sytuacji i akrobatycznych figur nie było końca.

  Tradycyjnie zwieńczeniem integracji było wykonanie mega portretów wychowawców klas oraz pedagoga szkolnego. Trud przygotowania dnia integracyjnego po raz kolejny został doceniony przez wszystkich uczestników. Taka forma zabawy społeczności szkolnej, uczniów,  wychowawców,  pedagoga, przynosi niezwykle ważne efekty wychowawcze. Daje dużo radości, rodzi nowe przyjaźnie, łamie bariery oraz motywuje do działania w nowym roku szkolnym.

  Jacek Bednarski
  Pedagog szkolny

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram