Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym 2015 - etap szkolny

Opublikowane 30.11.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 27 listopada 2015r. odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To już 57 edycja konkursu, tegoroczna organizowana jest pod hasłem „Polska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Zasadniczym jej celem jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania życiem społeczno-politycznym kraju i świata.

  W zawodach szkolnych wzięli udział uczniowie klas drugich technikum zawodowego z naszej szkoły, a do etapu okręgowego zakwalifikował się Mateusz Stępień z klasy 2 TH.

  Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym jest jedną z najstarszych i najważniejszych Olimpiad przedmiotowych organizowanych corocznie na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Historia Olimpiady sięga roku 1959, kiedy to redakcja "Dookoła Świata" przeprowadziła Ogólnopolską Olimpiadę Szkolnych Lig Quizowych. Od 1991 r. organizuje ją Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie do 2013 r. realizowana była przez Instytut Nauk Politycznych, a od roku szkolnego 2013/2014 organizację Olimpiady przejął Instytut Europeistyki. Olimpiada odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Magdalena Guz

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram