„Niezapomniane chwile - Studniówka RCEZ 2016”

Opublikowane 25.01.2016
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Zawżdy tak bywało

  Gdy 100 dni nauk pozostało

  Wielce godni Żakowie

  Biesiadowali na zdrowie”

  W uroczystej, radosnej atmosferze, na sto dni przed maturą tegoroczni maturzyści z Technikum Zawodowego i I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie spotkali się na Balu Maturzystów 23 stycznia 2016r. w Zajeździe Sosnowe Uroczysko w Serocku. Wyszukane, eleganckie kreacje pań, wizytowe ubrania panów podkreślały uroczysty charakter chwili.

  Galę wieczoru poprowadzili przedstawiciele klas maturalnych Magdalena Szymczak z klasy 4TH i Daniel Marzec z klasy 4TB.

  Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni Goście Starosta Lubartowski pan Fryderyk Puła z żoną, Wicestarosta Lubartowski pan Kazimierz Sysiak z żoną, Przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Szysiak, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Szatiło, Dyrekcja RCEZ, Grono Pedagogiczne, Rodzice i uczniowie klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi. Pani Dyrektor Hanna Borzęcka, w swoim przemówieniu złożyła podziękowania Gościom za ogrom pracy wkładany w to, aby nasza placówka mogła tak sprawnie funkcjonować oraz przekazała wszystkim życzenia, aby ten wieczór był dla nich niezapomnianym, wyjątkowym przeżyciem. Starosta Lubartowski, pan Fryderyk Puła pogratulował uczniom wyboru naszej szkoły i wyraził przekonanie, że zdobyta w szkole gruntowna wiedza ogólna i dobre przygotowanie zawodowe zaprocentują w przyszłości. W imieniu rodziców uczniów głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Szysiak życząc wszystkim udanej zabawy.

  Symboliczne wiązanki kwiatów od przedstawicieli społeczności uczniowskiej składane na ręce Starosty, Dyrekcji, Rodziców Księdza Franciszka Klizy i wychowawców klas: Barbary Zalewskiej, Katarzyny Marciniak, Justyny Włosek, Marii Broniek, Doroty Bułgajewskiej-Muzyki, Magdaleny Guz, Marzeny Foltyn były wyrazem podziękowania za troskę, opiekę i zrozumienie oraz trud włożony w ich edukację. Po części oficjalnej uczniowie klas maturalnych proszeni kolejno przez panią wicedyrektor Elżbietę Rolę zaprezentowali, w towarzystwie swoich wychowawców, układy taneczne do poloneza przygotowane pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: klasa 4TE pana Grzegorza Gradzińskiego, 4TEk panów Leszka Sienkiewicza i Grzegorza Gradzińskiego, 4TM pana Leszka Sienkiewicza, 4TH panią Marzenę Lech i pana Leszka Sienkiewicza, 4TB panią Elizę Gradzińską, 3LODs pana Marka Filipiuka.

  Kulminacyjnym punktem uroczystości była oczekiwana przez wszystkich część artystyczna przygotowywana mozolnie przez uczniów klas maturalnych będąca wyrazem ich pomysłowości, kreatywności i wyobraźni. W przerwach pomiędzy występami czas umilał nam „chórek RCEZ” wraz z solistką Wioletą Flisiak z klasy 4TEk. Dobre żarty i poczucie humoru zaprezentowane przez geniuszy intelektu z klas 4TB, 4TE, 4TH i 4TM przeniosły nas w wyobraźni  na lekcje z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, zebranie rodziców w klasie 4TE pozwalając, aby czas szkolnych perypetii i zmagań pozostawił w naszej pamięci tylko dobre wspomnienia. Po dawce dobrego humoru rozpoczęła się biesiada, która trwała … aż do białego rana!

  Opracowała: Dorota Bułgajewska- Muzyka

  galeria
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram