I Olimpiada Handlowo-Menedżerska - etap szkolny

Opublikowane 10.12.2015
Autor Urszula Martyniuk
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 9 grudnia 2015r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się etap szkolny I edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W bieżącym roku szkolnym przekształcono dotychczasowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Olimpiadę. Warto podkreślić, że laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Patronem naukowym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

  Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród uczniów zarówno umiejętności handlo­wych jak i menedżerskich.

  Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu. Obejmował wiedzę i umiejętności  w zakresie tematu wiodącego, który w tym roku brzmi: „Rynek pracy w Polsce- wyzwania, szanse i zagrożeniaoraz problematyki ogólnej dotyczącej m.in. podstaw ekonomii, statystyki, rachunkowości czy prawa.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec i technik ekonomista. Najwyższe wyniki, a co za tym idzie awans do etapu okręgowego uzyskały uczennice: Monika Mazur i Anna Szczepaniak z klasy 3TH.

  Zawody okręgowe odbędą się 9 marca 2016r. w Lublinie. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

  Marzena Foltyn

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram