Wyjazd klasy 2TEk do Lublina

Opublikowane 17.10.2014
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 17 października 2014r. klasa 2 TEk wyjechała do Lublina. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Starego Miasta. Kolejno młodzież miała okazję obejrzeć Zamek Lubelski z kaplicą Świętej Trójcy, Bramę Grodzką, Plac po Farze, budynek dawnego Trybunału Koronnego i zabytkowe kamienice staromiejskie, a także Bramę Krakowską z Wieżą Trynitarską. Warto wspomnieć, że podczas październikowego spaceru uczniowie poznawali szczegółowo historię Lublina i fakty, które dla wielu były wręcz odkrywcze. Zainteresowanie wzbudziła informacja, że jest to jedno z najstarszych miast Polski – jego początki sięgają VI wieku. Zachowały się w nim pamiątki z różnych epok, a najbardziej godnym podkreślenia była wspomniana kaplica (ufundowana przez Kazimierza Wielkiego) oraz neogotycka wieża – dzwonnica. Po drodze grupa mijała urocze kafejki i przypatrywała się – razem z licznymi turystami - obrazom wystawionym w galeriach. Następnie wszyscy udali się do Multikina, by obejrzeć film Miasto 44 Jana Komasy. Jak się dało zaobserwować uczniowie byli zachwyceni realizacją i obsadą. Wspominali o wrażeniu, jakie zrobiła na nich historia młodych Polaków, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupowanej Warszawy. Opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu w czasie Powstania Warszawskiego wzbudziła wiele emocji i wzruszeń.

  Na koniec trzeba podkreślić, że wyjazd był pełen refleksji nad - dalszą i bliższą - historią regionu i naszego kraju, a jednocześnie okazją do wspólnie spędzonego czasu. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: wychowawca klasy Anna Krzych i nauczyciel Anna Pankowska-Słomka.

  Opracowała Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram