Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

Opublikowane 21.04.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 20.04.2015 roku uczennice klasy 4 Tek – Magdalena Dymucha, Natalia Jakubczak, Karolina Kuna i Iwona Michalak reprezentowały naszą szkołę w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Lublinie przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.

  Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowań problematyką rachunkowości wśród uczniów, zachęcanie uczniów do dalszego kształcenia w kierunku rachunkowości oraz zdobywania kolejnych stopni „ścieżki” certyfikacji zawodu księgowego nadawanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Podczas II etapu uczniowie rozwiązywali test  składający się z 50 pytań.

  Nasze uczennice pomimo, że nie zdobyły punktowanych miejsc w konkursie wzbogaciły swoją wiedzę o zagadnienia z zakresu rachunkowości finansowej, sprawozdawczości i analizy finansowej.

  Justyna Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram