Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych naszej szkoły

Opublikowane 24.04.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 24 kwietnia 2015 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas programowo najwyższych Technikum Zawodowego i I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Uroczystość poprowadzili absolwenci klasy 3 LODs Martyna Osipik i Norbert Marzęta. Zgodnie z tradycją odbyła się ona na placu szkolnym, w cieniu już prawie rozkwitających kasztanów, które przypominały o zbliżającym się egzaminie maturalnym.

  Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: Starosta Lubartowski Pan Fryderyk Puła, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Krzysztof Szysiak, Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły oraz uczniowie klas młodszych.

  Po wprowadzeniu sztandaru i powitaniu gości Pani Dyrektor Hanna Borzęcka pożegnała maturzystów w imieniu swoim oraz nauczycieli. Życzyła im wielu sukcesów w kolejnych etapach życia. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Starosta Lubartowski Pan Fryderyk Puła zachęcał, aby każdy z absolwentów kontynuował naukę w szkole wyższej i podkreślił znaczenie edukacji zawodowej w obecnych czasach. Życzył dużo szczęścia, gdyż jest ono oprócz ciężkiej pracy w życiu niezbędne. Przewodniczący Rady Rodziców Pan Krzysztof Szysiak nawiązał do faktu, że już za kilka dni rozpoczynają się egzaminy maturalne, więc życzył absolwentom powodzenia. Natomiast Ksiądz Franciszek Kliza, odwołując się do myśli Księdza Jerzego Popiełuszki, wskazywał, że ważne jest to, aby godnie przeżyć życie.

  W imieniu maturzystów Iwona Michalak i Damian Ferenc podziękowali Gościom, Dyrekcji i Rodzicom oraz całej społeczności szkolnej za miłe słowa skierowane do nich w tak uroczystym dniu.  W swoim przemówieniu podziękowali Dyrekcji Szkoły za życzliwość i wsparcie, nauczycielom i wychowawcom za wysiłek i poświęcenie w trudnej drodze nauczania oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, że czas w szkole upłynął w miłej atmosferze. Również uczniowie klas młodszych pożegnali maturzystów uroczystym przemówieniem. Gratulowali sukcesu, jakim jest ukończenie szkoły i nie kryli, że marzą, aby im dorównać.

  Uroczystość umilił swoim występem genialny wirtuoz akordeonu absolwent klasy 4 TB Karol Kozak.

  Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie uczniów i słuchaczy, którzy każdego dnia starali się, jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki i nieustannie rozwijali swoje zdolności i umiejętności.  Wychowawcy  poszczególnych klas i zaproszeni goście wręczyli uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, nagrody i dyplomy. Natomiast nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli dyplomy za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych. Na koniec maturzyści udali się z wychowawcami do sal, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw.

  Ten ostatni dzień szkoły zapadnie nam wszystkim w pamięć, a szczególnie tym którzy otrzymali wymarzone świadectwa ukończenia szkoły. Trochę szkoda, że czas tak szybko upływa, niedawno rozpoczynali naukę, dziś już ją ukończyli. Jednak zawsze Nasi Absolwenci będą mile widziani w murach szkoły!

  Gratulujemy wszystkim ukończenia szkoły!

  Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!

  Opracowały: Edyta Konior, Joanna Lipska

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram