Uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu „Wyjątkowe jednostki – autorytety”

Opublikowane 31.03.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Trzeba wierzyć,
  że człowiek jest do czegoś zdolny…”

  Maria Skłodowska - Curie

  W dniu 30 marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca I Edycję Powiatowego Konkursu „Wyjątkowe jednostki – autorytety” poświęcona Noblistom. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście Fryderyk Puła Starosta Lubartowski, Ewa Guz Dyrektor Zespołu Szkół w Kocku, Katarzyna Grabowska instruktor pracowni plastycznej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie, Paweł Świst opiekun w Środowiskowym Hufcu Pracy w Lubartowie oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami. Pani Dyrektor Hanna Borzęcka oraz Pan Starosta Fryderyk Puła skierowali do zgromadzonych uczestników wiele miłych słów, dziękując opiekunom za wiarę, doping i mobilizację a laureatom za zaangażowanie i wkład pracy. Przewodniczący Komisji Konkursowej Pan Zbigniew Zarzycki przedstawił wyniki konkursu, natomiast Pan Starosta i Pani Dyrektor wręczyli dyplomy, nagrody i podziękowania.

  Konkurs przebiegał w trzech niezależnych kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej w pionie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na konkurs wpłynęły 73 prace z 7 szkół Powiatu Lubartowskiego. Wśród uczniów szkół gimnazjalnych największą popularnością cieszyła się kategoria plastyczna, natomiast wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kategoria multimedialna.

  Dzisiejsza uroczystość prowadzona przez Damiana Ferenca i Iwonę Michalak przebiegała w duchu bohemy paryskiej. Uświetniła ją kompilacja francuskich utworów na akordeon w perfekcyjnym wykonaniu Karola Kozaka, wzruszająca deklamacja poezji Noblisty Czesława Miłosza w interpretacji Oliwii Bocian i kompozycje muzyczne w oryginalnym wykonaniu Anny Drzewieckiej i Wiolety Flisiak. Atrakcją wydarzenia był hip-hopowy występ absolwenta naszej szkoły Adama Dejko „Skryty”.

  Po zakończeniu uroczystości zgromadzeni goście obejrzeli przygotowaną wystawę prac konkursowych.

  Dziękujemy wszystkim gościom, opiekunom, uczestnikom oraz nauczycielom zaangażowanym w pracę w Komisji Konkursowej i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym!

  Organizatorzy:

  Dorota Bułgajewska – Muzyka
  Edyta Konior

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram