Uczennica RCEZ na Finale TWiUHM w Koszalinie

Opublikowane 22.04.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 16-17 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie odbył się Finał XX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W Turnieju wzięło udział 64 uczniów z 47 szkół ponadgimnazjalnych, z 42 miast w Polsce. Jedną z uczestniczek zawodów centralnych była Angelika Woźniak – uczennica klasy 3TH, która reprezentowała naszą szkołę i otrzymała tytuł Finalisty Turnieju.

  Zawody centralne składały się z dwóch etapów. W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której uczestnicy rozwiązywali test w języku obcym i zadanie  z wykorzystaniem programów komputerowych. W drugim dniu, finałowym – 10 najlepszych uczestników otrzymało tytuł Laureata i musiało wykazać się przed Jury i publicznością wiedzą z zakresu  przedsiębiorczości, zarządzania i marketingu.

  Celem turnieju było rozwijanie wśród uczniów kreatywnego myślenia i doskonalenia wiedzy oraz umiejętności pożądanych u menadżerów nowej ery. Turniej był jednocześnie okazją do zdobycia i wymiany doświadczeń oraz sprawdzenia poziomu swojej wiedzy. Finaliści wraz z Opiekunami mieli okazję zwiedzić Koszalin- miasto tegorocznego organizatora Turnieju oraz Mielno -nadmorską miejscowość, w której uczestnicy mieli zapewniony nocleg. Ponadto zawody finałowe były okazją do poznania nowych ludzi i wspólnej integracji podczas wieczornego ogniska zorganizowanego dla uczestników.

  Finaliści Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz zaświadczenia uprawniające do zwolnienia z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Zwycięzcy turnieju otrzymali jednorazowe Stypendium oraz nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy oraz sponsorów.

  Ostateczne wyniki  zawodów centralnych będą znane w terminie późniejszym.

  Opiekunem uczennicy była pani Marzena Foltyn- nauczyciel przedmiotów zawodowych.

  Opracowała Marzena Foltyn

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram