Spotkanie maturzystów z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej

Opublikowane 24.11.2014
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 20 listopada 2014 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych oraz zainteresowanych uczniów klas trzecich z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej pt. „Planowanie dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej”. Jako szkoła mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki pana dr Pawła Mazurka, pracowników Biura Karier Politechniki Lubelskiej panią Sylwię Bulak oraz Grzegorza Samorka, jak również wykładowców z poszczególnych wydziałów oraz studentów. Uczelnia otwiera swoje drzwi przed wszystkimi ciekawskimi, którzy chcą na własne oczy zobaczyć gdzie, w jakich miejscach i w jakim otoczeniu dokonywane są ważne odkrycia naukowe. Mamy na celu wspierać zdecydowanych, którzy chcą specjalizować się na studiach technicznych aby utwierdzili się w przekonaniu, że to dobry wybór, a wahający zwrócili uwagę na zalety i korzyści płynące ze studiów technicznych. Na spotkaniu została przybliżona tematyka kariery inżyniera, który cenną wiedzę praktyczną łączy z doskonaleniem umiejętności osobistych.

  Przedstawiciele Politechniki Lubelskiej zapoznali naszą młodzież między innymi z ofertą edukacyjną uczelni poprzez charakterystykę poszczególnych wydziałów oraz kierunków studiów. Uczniowie poznali zasady rekrutacji na rok akademicki 2014/2015 i otrzymali informacje, jakie przedmioty brane są pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Podczas indywidualnych rozmów z reprezentacją studentów oraz wykładowców maturzyści mieli możliwość dowiedzieć się, jakie są warunki studiowania na Politechnice oraz jak wygląda życie studenckie z perspektywy studenta. Podczas indywidualnych rozmów maturzyści pytali między innymi o „poziom trudności studiowania.”, „zajęcia wyrównawcze z fizyki i matematyki.”, „czy trudno dostać się na poszczególne kierunki.”, „jak wygląda pierwszy rok studiowania”, itp. Uczniowie otrzymali liczne materiały promocyjne.

  A oto jakie spostrzeżenia mają uczniowie:

  Podczas spotkania zostały zaprezentowane nam kierunki w jakich kształcą się studenci na Politechnice Lubelskiej. W jasny sposób określono wymagania na każdy kierunek oraz wymagane przedmioty i dodatkowe egzaminy które należy zdać przed rekrutacją. Dowiedzieliśmy się w jakich firmach i przedsiębiorstwach możemy pracować po zakończeniu określonego kierunku studiów. Studenci odpowiadali jasno i konkretnie na zadane pytania.

  Naszym maturzystom życzymy trafnych wyborów edukacyjnych i zawodowych oraz jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości!

  Luiza Matyjaszczyk, Elżbieta Rola, Paweł Dawidziuk

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram