Spotkania z Komendantem Straży Miejskiej

Opublikowane 21.04.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 14 i 17 kwietnia 2015 roku w ramach współpracy gościliśmy w naszej szkole komendanta Straży Miejskiej w Lubartowie pana Andrzeja Wronowskiego, który przeprowadził cykl spotkań z uczniami klas drugich. Tematyką tych spotkań było zapoznanie uczniów z zadaniami i obowiązkami Straży Miejskiej, przedstawienie problemów związanych z niewłaściwymi zachowaniami uczniów w miejscach publicznych, a także grożących konsekwencjach tych nagannych zachowań, m.in. używania wulgaryzmów, palenia papierosów, spożywania alkoholu. Poruszane były także zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich.

  Młodzież interesowały również kwestie związane z warunkami naboru do pracy w Straży Miejskiej, co zostało im również przedstawione. Spotkania te cieszyły się zainteresowaniem uczniów, którzy mieli przy tym możliwość zadawania pytań dotyczących konkretnych zdarzeń, czy też okoliczności, w których już się znaleźli. Pogadanki zostały przeprowadzone w dziesięciu klasach.

  Elżbieta Rola

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram