„Rok przed dyplomem” 2015

Opublikowane 11.05.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 07 maja 2015 roku został przeprowadzony etap regionalny Lubelskiego Międzyszkolnego Konkursu Zawodowego „Rok przed dyplomem”. IX edycja konkursu odbyła się w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. W zawodach brało udział 147 uczniów, reprezentujących 18 szkół technicznych województwa lubelskiego. Organizatorem konkursu jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z doradcami metodycznymi w nauczaniu zawodowym. Celem konkursu jest utrwalenie procedur z kwalifikacji w zawodach, pogłębienie znajomości wymagań na poszczególne kwalifikacje, doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań problemowych przez uczniów oraz prezentowania wiadomości i umiejętności nabytych podczas zajęć edukacyjnych właściwych w danym zawodzie.

  Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 40 – stu pytań obejmujących wiadomości i umiejętności zapisane w wymaganiach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w odniesieniu do danej kwalifikacji.

  Konkurs został poprzedzony częścią oficjalną w której uczestnicy wysłuchali referatów:

  „Vocational Competence Certificate jako korelacja wiedzy z potrzebami rynku pracy” – Radosław Panas, Prezes Fundacji VCC

  „Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”, Bożena Jarmuł w imieniu regionalnego koordynatora ECDL Wojciecha Kulika.

  Prowadzący podkreślali istotną rolę kształcenia zawodowego w obecnych warunkach oraz duże znaczenie umiejętności kluczowych nabywanych podczas nauki w szkole.

  W ostatecznej klasyfikacji uczestników konkursu naszym uczniom nie udało się zająć czołowych miejsc, natomiast dwóch z nich otrzymało wyróżnienia. Są to uczniowie: Remigiusz Pietrzela z klasy 3 TE, Patryk Siepsiak z klasy 3 TM oraz Przemysław Rola z klasy 3TB.

  Na zakończenie zawodów organizatorzy przekazali dla szkół zaproszenia na uroczystą konferencję podsumowującą, która odbędzie się dnia 1 czerwca 2015 roku na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskanych wyników oraz życzymy sukcesów na egzaminach zawodowych.

  Jadwiga Gębal
  Elżbieta Bujek

  Zdjęcia można oglądać na stronie Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie>>

  W konkursie brali udział również uczniowie z naszej szkoły, którzy startowali w zawodach

  - technik elektronik: Pietrzela Remigiusz, Sowa Piotr
  - technik budownictwa: Dawidziuk Paweł, Rola Przemysław
  - technik mechanik: Siepsiak Patryk, Zdunek Patryk, Bronisz Przemysław

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram