„Pierwszaki” ZSZ nr 1 zintegrowane

Opublikowane 02.10.2014
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W poniedziałek 29.09.2014 roku uczniowie klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w RCEZ w Lubartowie, wzięli udział w Dniu Integracyjnym.

  Zajęcia odbyły się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z psychologami z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Lubartowie. Tematem zająć była integracja i adaptacja młodzieży i nauczycieli oraz zaproszonych gości. W trakcie zajęć uczniowie poznawali się wzajemnie. Pogoda sprzyjała w rozegraniu licznych konkurencji rekreacyjno-sportowych przygotowanych przez nauczycieli-opiekunów.

  Młodzież bawiła się rywalizując między innymi: w piłce nożnej, skakance, badmintonie, szachach. Zwieńczeniem integracji było wykonanie mega portretów wychowawców klas oraz pedagoga szkolnego. Trud przygotowania dnia integracyjnego po raz kolejny został doceniony przez klasy pierwsze ZSZ nr 1. Taka forma współpracy uczniów w obecności wychowawców, pedagoga, psychologów i specjalisty ds. nieletnich z KPP w Lubartowie, przynosi niezwykle ważne efekty wychowawcze, daje radość, rodzi nowe znajomości, łamie bariery, motywuje do działania i formułuje wnioski do pracy na cały nowy rok szkolny.

  Dzień Integracyjny zakończył się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.

  Uczniowie i opiekunowie serdecznie dziękują zgromadzeniu Sióstr Felicjanek w Jadwinowie, Starostwu Powiatowemu w Lubartowie za pomoc w organizacji zajęć w terenie poza szkołą.

  Jacek Bednarski

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram