Młodzież RCEZ na Dniach Otwartych UMCS w Lublinie

Opublikowane 16.03.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W piątek, 13 marca br. odbyły się Drzwi Otwarte UMCS w Lublinie pod hasłem „Wybierz swój klucz do sukcesu”. W imprezie tej wzięli udział uczniowie Technikum Zawodowego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, którzy mogli  dowiedzieć się wszystkiego na temat zasad rekrutacji, nowych kierunków i ścieżek kształcenia, działalności organizacji studenckich i kół naukowych oraz programów wymiany studentów.

  Licznie przybyłych uczniów szkół średnich przywitał Rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski.

  Po inauguracji w budynku Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” młodzież naszej szkoły udała się na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Uczniowie naszej szkoły mogli spotkać się tam z władzami obu wydziałów. Uczelnia miała  okazję, żeby pokazać, jakimi warunkami i sprzętem dysponuje, a liczne atrakcje w postaci ciekawych pokazów i eksperymentów fizycznych, prezentacji robotów, zwiedzanie pracowni i laboratoriów,  warsztaty i prezentacje miały zachęcić przyszłych maturzystów do rozważenia oferty edukacyjnej największej lubelskiej uczelni.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram