Mistrzostwa Pierwszej Pomocy – etap rejonowy

Opublikowane 14.04.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
  • Rok szkolny 2023-2024

  •  

  •  

  • Kronika szkoły

  • W dniu 10 kwietnia 2015 r. w Bursie Szkolnej odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy, organizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Lubartowie. Nasi uczniowie ze Szkolnego Koła PCK zajęli II miejsce, ustępując o 1,5 punktu ZS nr 2 w Lubartowie.

    W mistrzostwach rywalizowały pięcioosobowe drużyny ratownicze ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Każda drużyna przystępując do konkurencji musiała przygotować własną apteczką. Zawody w części praktycznej polegały na pokonaniu wyznaczonej trasy z rozmieszczonymi na niej stacjami. Od zawodników uczestniczących w Mistrzostwach wymagana była wiedza z zakresu podstawowego kursu pierwszej pomocy. Na stacjach oceniane było: bezpieczeństwo zawodników, ratowanie życia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, udzielenie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego z zawodników, kierowanie zespołem i praca zespołowa. Dodatkowo każda drużyna rozwiązywała test wiedzy o PCK oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram