Marzec miesiącem Matematyki

Opublikowane 13.03.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 12 marca 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki pod hasłem „Matematyka w różnych dziedzinach naszego życia”. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Patronat honorowy nad obchodami Dnia Matematyki w 2015 roku objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, natomiast inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

  Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę królowej nauk. Przede wszystkim dzień bez stresu, bez prac kontrolnych i kartkówek, bez odpytywania przy tablicy i ocen niedostatecznych, bardzo spodobał się uczniom. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyli w Turnieju Matematycznym, który został przeprowadzony w klasach pierwszych, drugich oraz trzecich Technikum Zawodowego, jak również w klasach Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

  Turniej składał się z 36 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączony był krótki opis, który pełnił rolę edukacyjną. Wszyscy mieli okazję przekonać się, że matematyka może być przyjemna i dawać radość oraz o jej licznych zastosowaniach w różnych dziedzinach życia.

  Mamy nadzieję, że impreza ta wejdzie już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

  Luiza Matyjaszczyk
  Barbara Zalewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram