Lubelski Salon Maturzystów 2014

Opublikowane 09.09.2014
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 9 września 2014 roku uczniowie klas maturalnych z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyli w „Lubelskim Salonie Maturzystów” organizowanym przez wydawnictwo Perspektywy oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Celem corocznie organizowanej w Lublinie kampanii jest przede wszystkim dostarczenie pełnej wiedzy o przyszłorocznym egzaminie maturalnym i zasadach rekrutacji na studia w roku akademickim 2015/2016, a także pomoc uczniom w wyborze odpowiedniego kierunku studiów. Wyjątkowa formuła spotkania podczas „Salonu Maturzystów” polega na połączeniu prezentacji przygotowanej przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat egzaminu maturalnego z prezentacją oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkoły wyższe. Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania informacji dotyczących wymagań maturalnych oraz procedur egzaminu maturalnego podczas wykładów: "Co o egzaminie maturalnym uczeń technikum wiedzieć powinien.", „Egzamin maturalny z matematyki w technikum” oraz „Egzamin maturalny z języka polskiego w technikum”, które były poprowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Maturzyści brali również udział w prezentacjach, podczas których mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych m.in. Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Podczas spotkań uczniowie otrzymali informatory z ofertą uczelni wyższych.

  Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas wizyty w Lubelskim Salonie Maturzystów” pomoże uczniom RCEZ lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego, jak również ułatwi wybór uczelni wyższej i kierunku dalszej edukacji.

  Luiza Matyjaszczyk

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram