Finał konkursu „Polubić matematykę” za nami ...

Opublikowane 28.04.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 28 kwietnia 2015 roku po raz czwarty w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie został przeprowadzony finał konkursu matematycznego „Polubić matematykę”. Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lubartowskiego i składał się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego. Do pierwszego etapu konkursu przystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki, II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w etapie szkolnym zostali zaproszeni do kolejnego etapu. W finale zmierzyło się 19 najlepszych matematyków z powiatu lubartowskiego.

  W tegorocznej edycji organizatorzy chcieli zwrócić szczególną uwagę uczniów na praktyczne zastosowania matematyki. Zadania konkursowe pokazały uczniom jak ważna jest wiedza oraz umiejętności matematyczne w życiu codziennym. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą umiejętnością stosowania matematyki w różnych dziedzinach życia. Najlepszy  okazał się Mateusz Niedziela z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie uzyskując największą liczbę punktów. Miejsce drugie zajął Krzysztof Trepka, uczeń  z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, natomiast miejsce trzecie przypadło uczennicy Patrycji Nakoniecznej z Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku.

  RCEZ reprezentowali: Przemysław Góźdź z klasy 1TE, Kinga Dadej z klasy 3TEK, Katarzyna Paśnik z klasy 3TEK, Daniel Marzec z klasy 3 TB i Łukasz Makowski z klasy 2 TE.

  Organizatorzy konkursu dziękują uczniom i nauczycielom za udział oraz zaangażowanie.

  Luiza Matyjaszczyk
  Barbara Zalewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram