Finał akcji „Znicz” 2014

Opublikowane 10.11.2014
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 10 listopada uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej udali się na lubartowski cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, a także bohaterów poległych w obronie Ojczyzny. W ten sposób zakończono prowadzoną w naszej szkole przez ubiegły tydzień zbiórkę zniczy w ramach akcji „Znicz”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lubartowie – Pan Starosta Fryderyk Puła, Członek Zarządu Powiatu Pan Kazimierz Sysiak, Sekretarz Starostwa Powiatowego Pani Gabriela Wyszyńska, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pan Krzysztof Krupa, dyrektorzy Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej - Pani Dyrektor Hanna Borzęcka, Pan Zbigniew Zarzycki i Pan Grzegorz Danił oraz Zespołu Szkół nr 2 - Pani Dyrektor Anna Wójtowicz i Pan Zbigniew Sajda.

  Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspomnień. Pan Starosta Fryderyk Puła przypominał sylwetki zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu w pracę pedagogiczną wpisali się na karty historii szkoły. Nawiązał również do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i podkreślił konieczność pamięci o bohaterach poległych w obronie Ojczyzny, których szczątki spoczywają także na lubartowskim cmentarzu. Na pomnikach bohaterów oraz na nagrobkach nauczycieli zapalono znicze pamięci i złożono kwiaty. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera refleksji na temat kruchości życia i nieuchronności śmierci, konieczności pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli.

  „Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...”

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram