Europejski Dzień Języków w RCEZ

Opublikowane 25.10.2014
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Nieustanna globalizacja naszego społeczeństwa sprawia, że umiejętność mówienia obcymi językami zwiększa szanse – szanse na pracę, szansę na naukę, szanse na lepsze życie we własnym kraju, jak i w innych częściach świata.

  Znajomość języków obcych dla uczniów naszej szkoły jest szczególnie ważna, gdyż mogą oni w przyszłości połączyć swoją wiedzę praktyczną z umiejętnością komunikowania się w innych językach i czerpać z niej korzyści zarówno na krajowym rynku pracy, jak i zagranicznym. Język obcy dla wielu z nas jest barierą, po której pokonaniu otwierają się niezliczone możliwości i perspektywy

  Jak co roku Zespół Języków Obcych naszej szkoły przypomina wszystkim o niezwykłej wartości jaką jest porozumiewanie się w języku obcym, poprzez organizowanie licznych konkursów i wystaw pod nazwą „Europejski Dzień Języków w RCEZ”.

  Chcąc dać szansę wykazania się swoimi językowymi umiejętnościami wszystkim uczniom naszej szkoły, przesunęliśmy tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków z 26 września na 24 października. Zmiana spowodowana była nieobecnością uczniów klas trzecich Technikum Zawodowego, którzy w miesiącu wrześniu odbywali praktyki zawodowe.

  Jak wyglądały obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole?

  Już wchodząc do szkoły można było zauważyć gazetkę informującą o dzisiejszych obchodach oraz tabliczki na drzwiach wszystkich sal z ich nazwami w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

  Kierując się w stronę sali historycznej oczom uczniów, nauczycieli oraz gości ukazywały się interesujące wystawy tematyczne.

  Godzina 9.10 była godziną zero dla uczniów klas I, II i III Technikum Zawodowego. Właśnie o tej godzinie najlepsi z najlepszych zmierzyli się w konkursie „The Lord of English”. Tymczasem w innej sali swoje umiejętności sprawdzili uczniowie klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w konkursie „The Lord of English in Vocational School”.

  W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli również szansę wykazania się w konkursach na hasło promujące naszą szkołę w języku angielskim a klasy pierwsze Technikum Zawodowego brały udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Przysłowia niemieckie/Przysłowia rosyjskie”.

  O godzinie 12 rozpoczęło się uroczyste rozstrzygnięcie wszystkich konkursów.

  Ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem była dla nas obecność Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, Pana Krzysztofa Krupy.

  Uczniowie, nauczyciele, oraz nasz szanowny gość mieli okazję podziwiać prace konkursowe naszych uczniów, wystawy oraz prezentacje multimedialne o tematyce powiązanej z językami obcymi. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótkie, humorystyczne scenki pod tytułem „ Warto uczyć się języków obcych”. Uczennice: Wioletta Flisiak, Anna Drzewiecka oraz Beata Markiewicz uświetniły galę rozdania nagród swoimi wspaniałymi głosami śpiewając piosenki w języku angielskim. Emocje sięgnęły zenitu, gdy Komisja Konkursowa przystąpiła do ogłoszenia wyników wszystkich konkursów.

  Zwycięzcy konkursu „The Lord of English”:

  1.Tytuł „The Lord of English” uzyskał Dariusz Rębisz, uczeń klasy 3 TE.

  2.Miejsce drugie zajął Mateusz Ogrodowski, uczeń klasy II TM.

  3.Miejsce trzecie zajęła Monika Marzęta, uczennica klasy 2 TEk.

  Zwycięzcy konkursu „The Lord of English in Vocational School”:

  1.Tytuł “The Lord of English in Vocational School” uzyskałi

  uczniowie klasy III h: Zaniewicz Miłosz oraz Rusinek Łukasz.

  2.Miejsce drugie zająła Góźdź Monika, uczennica klasy I hs.

  3.Miejsce trzecie zajęli: Piecyk Katarzyna, uczennica klasy I hs,

  Dryja Kinga, uczennica klasy I hs oraz Woźniak Rafał, uczeń klasy III wa.

  Zwycięzcy konkursu na najlepsze hasło promujące szkołę w języku angielskim:

  1.Miejsce pierwsze zajął Marzec Daniel, uczeń klasy III TB.

  2.Miejsce drugie zajął Kopeć Rafał, uczeń klasy I TB.

  3.Miejsce trzecie zajął Symbor Eryk, uczeń klasy II TB.

  Wyróżnienia:

  Libera Kamil, II TB.

  Szubartowska Natalia, II TB.

  Dawidziuk Paweł, III TB.

  Dudek Tomasz, I TB.

  Małyska Celina, II TEk.

  Zwycięzcy konkursu plastycznego pod tytułem „Przysłowia niemieckie/Przysłowia rosyjskie”:

  1.Miejsce pierwsze zajęła Krzyżanowska Izabela, uczennica klasy I TH.

  2.Miejsce drugie zajął Dudek Tomasz, uczeń klasy I TB.

  3.Miejsce trzecie zajęła Paulina Kozieł, uczennica klasy I TEk.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wiedzy, kreatywności otwartości umysłu oraz chęci a gościom i pozostałym uczniom dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok.

  Gorczyca Anna

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram