Etap regionalny konkursu "Dzień Bezpiecznego Komputera"

Opublikowane 20.02.2015
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 19 lutego 2015 r. odbył się ostatni etap tegorocznej edycji XI Regionalnego Konkursu „Dzień Bezpiecznego Komputera”, który organizowany jest przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Konkurs rozpoczął się powitaniem laureatów różnych szkół województwa lubelskiego. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy laboratoryjne, według kategorii w których potem byli oceniani (Gimnazjum, Liceum, Technikum) i przeszli do sal, gdzie w formie elektronicznej rozwiązywali test informatyczny.

  Uczniowie uczestniczyli również w Konferencji „Działania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Internecie – internetowe pułapki”, w ramach której wysłuchali wykładów m.in.: ECDL "bezpiecznym" certyfikatem umiejętności komputerowych, Niewidoczne skutki przekazów muzycznych w sieci oraz oddziaływanie gier komputerowych, Promocja bezpieczeństwa komputerowego – edukacja medialna i informacyjna (organizacje pozarządowe, Bezpieczna e-szkoła, Fundacja 5Medium), Współpraca szkół z Wojewódzką i Miejską Komendą Policji w Lublinie w zakresie działań na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Internecie, Przykłady dobrych praktyk – prezentacje lubelskich szkół. Bardzo ciekawym punktem programu było przedstawienie promujące bezpieczne korzystanie z Internetu pt. Królewna Śnieżka i siedmiu antywirusów zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

  Naszą szkołę reprezentowali: Dariusz Rębisz z kl. 3TE, Kamil Kurowski i Kamil Libera z kl. 2TB. Kamil Kurowski zdobył wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  opiekun szkolny konkursu
  Ilona Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram