Dziewczęta z RCEZ na PRZYSTANKU PaT w Radzyniu Podlaskim

Opublikowane 02.06.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 31 maja 2015r. uczestniczyłam razem z koleżankami w spotkaniu w ramach I Mazowiecko-Lubelskiego Przystanku PaT. PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień? Ideą programu jest „Moda na życie bez uzależnień” oraz zachęcanie młodzieży do stylu życia wolnego od przemocy i nałogów, do aktywności fizycznej oraz dbania o własne bezpieczeństwo.

  W ramach programu odbyły się warsztaty edukacyjno-artystyczne (warsztat wokalny, capoeira, zumba, samba brazylijska, hip-hop, warsztat kabaretowy, hip hop'owa mowa, warsztat radiowy). Dziewczęta z naszej szkoły brały udział w HIP-HOP’ie i HIP-HOP’owej mowie.

  O godzinie 11.00 odbyła się PaTosfera I Lubelskiego Przystanku PaT, podczas której wszyscy uczestnicy przeszli ulicami miasta, przekazując mieszkańcom pozytywną energię poprzez taniec i śpiew, rozdając karteczki z dobrym słowem oraz baloniki dla dzieci.

  Spotkanie zakończyła Gala Finałowa, podczas której zaprezentowali się uczestnicy warsztatów artystycznych.

  Uczestnikami tego spotkania były dziewczyny z naszej szkoły: Celina Małyska, Weronika Zmysłowska, Katarzyna Tkaczyk, Natalia Lewtak, Marta Kozak, Kornelia Żabińska, Kinga Szymankiewicz, Milena Grzegorczyk, Aleksandra Szyszkowska i Patrycja Mucha.

  Naszym opiekunem i organizatorem wyjazdu z Lubartowa był Pan Paweł Świst opiekun w Środowiskowym Hufcu Pracy w Lubartowie.

  Organizatorami Przystanku PaT byli: Komenda Główna Policji i Lubelska Wojewódzka Komenda OHP, a patronatem imprezę objęli Wojewoda Lubelski i Kurator Oświaty w Lublinie. Spotkanie uświetnili swoim przybyciem: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, przedstawiciele władz samorządowych w Radzyniu Podlaskim, policji, Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół, a także Wojewódzki Komendant OHP Anna Szymala.

  Czekamy już na następny Przystanek PaT w przyszłym roku!
  Było super!

  Wiceprzewodnicząca SU
  Monika Lesisz

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram