Drugie miejsce w Powiecie dla Koszykarzy z RCEZ

• Rok szkolny 2023-2024

•

•

• Kronika szkoły

• 12 marca w RCEZ w Lubartowie odbyła się kolejna runda rozgrywek w koszykówce chłopców z cyklu Licealiada 2014/2015. Do zawodów zaproszone były reprezentacje pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubartowskiego.

Zgłosiły się trzy drużyny:

II LO LUBARTÓW – opiekun p. mgr Marcin Świderek

RCEZ LUBARTÓW – opiekun p. mgr Paweł Onyszko

I LO LUBARTÓW – opiekun p. mgr Beata Sajda

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Losowanie wyłoniło kolejność spotkań.

W pierwszym meczu II LO pokonało RCEZ Lubartów 54:34. Wielkim zaskoczeniem była skuteczność rzutów uczniów II LO, w pierwszych trzech kwartach na 21 rzutów wykonanych tylko 3 były niecelne. Jak wiadomo zawsze dobra passa sie kończy, w tym meczu było to w czwartej kwarcie. Mecz się wyrównał, a zawodnicy RCEZ przejęli inicjatywę, niestety nie zdołali zmienić wyniku na swoja korzyść.

W drugim meczu zagrały przeciwko sobie dwa lubartowskie licea, tak jak oczekiwano mecz był bardzo wyrównany. Do samego końca ważył sie wynik rywalizacji. Mecz zakończył sie wynikiem 41- 35 dla ZS nr 2.

Ostatnie spotkanie miedzy RCEZ a II LO miało rozstrzygnąć rywalizację szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubartowskiego. Od początku meczu RCEZ osiągnęło przewagę zarówno w zdobytych punktach, jak i zbiórkach pod dwoma koszami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 26:5. Zawodnicy RCEZ ustawiając szczelną obronę, na czele z „królującym” pod koszami „Krepsiem" zmusili przeciwników do rzutów z dystansu.

Kolejne kwarty to zacięta walka po obu stronach boiska. Mecz zakończył sie wysoką wygraną RCEZ 57-30.

O kolejności zajętych miejsc przez wszystkie uczestniczące zespoły zdecydowała różnica koszy zdobytych do utraconych. To był bardzo emocjonujący turniej. Poziom umiejętności gry wszystkich trzech zespołów był bardzo wyrównany.

Drużyna Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej grała w składzie: Bodziak Łukasz (6pkt), Kowalczyk Bartłomiej(9pkt), Borkowski Jakub(1pkt), Barszczyk Jędrzej(2pkt), Biały Patryk(16pkt), Niedziela Krzysztof (38pkt), Małyska Przemysław(2pkt), Dawidziuk Paweł (2pkt), Kreps Mateusz (15pkt), Kardasz Jakub, Tkaczyk Sebastian, opiekun Paweł Onyszko.