Czas rozpocząć wakacje!

Opublikowane 26.06.2015
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dla wielu osób piątek jest ulubionym dniem tygodnia, ale ostatni piątek czerwca, jest zdecydowanie ulubionym piątkiem każdego ucznia. Dziś bowiem zadzwonił ostatni w tym roku szkolnym dzwonek i od jutra rozpoczniemy upragnione wakacje. Słońce, które przez cały towarzyszyło nam podczas uroczystego apelu, podsycało atmosferę radosnego oczekiwania na upragniony czas wytchnienia i błogiego odpoczynku po dziesięciu miesiącach wytrwałej i ciężkiej pracy.

  Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole, które odbyło się 26 czerwca, jest okazją, aby podsumować całoroczne wysiłki i dokonania naszych uczniów oraz podziękować wszystkim nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za pracę włożoną w edukację młodego pokolenia.

  Dzisiejsza uroczystość była wyjątkowa także ze względu na to, że z dumą, ale także nutką żalu, pożegnaliśmy uczniów klas programowo najwyższych Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1. Mamy nadzieję, że lata spędzone w murach naszej szkoły będą dobrze wspominać i godnie nas reprezentować na rynku pracy.

  Po wprowadzeniu sztandaru i powitaniu gości Pani Dyrektor Hanna Borzęcka w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów klas kończących zasadniczą szkołę zawodową i gratulowała im sukcesu, jakim jest zdobycie zawodu oraz wiedzy i doświadczenia niezbędnego w dzisiejszym świecie. Przypomniała, że nasza szkoła już od prawie 90 lat stara się nauczać i dawać szansę na spełnianie marzeń. Absolwentom życzyła trafnych wyborów, realizacji marzeń, a pozostałym uczniom bezpiecznych wakacji.

  W imieniu całej społeczności naszej szkoły podziękowała także odchodzącemu na emeryturę Księdzu Kanonikowi Józefowi Huzarowi za wieloletnią współpracę i opiekę duchową.

  Starosta Lubartowski, Pan Fryderyk Puła, podkreślił, że wybór szkoły zawodowej jest trafną decyzją, gdyż przeżywa ona teraz swój renesans . Przyznał, że nasza szkoła nieustannie się zmienia, rozwija i wprowadza nowe rozwiązania, które jeszcze lepiej wpisują się w realne potrzeby uczniów. Podziękował Dyrekcji i nauczycielom za tegoroczną współpracę, a zgromadzonej na placu szkolnym młodzieży życzył dużo radości i odpoczynku podczas wakacyjnej przerwy w nauce.

  Sukces dzieci jest także w dużym stopniu sukcesem rodziców i powodem do wielkiej radości i dumy. Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Krzysztof Szysiak, podziękował wszystkim, którzy poprzez swoją pracę przyczynili się do tego, by nasi uczniowie mogli dziś odebrać świadectwa.

  W imieniu uczniów kończących zasadniczą szkołę zawodową Żaneta Wojtyl, uczennica klasy 3 s, wyraziła wdzięczność Dyrekcji Szkoły za życzliwość i wsparcie, nauczycielom i wychowawcom za wysiłek i poświęcenie w trudnej drodze nauczania oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, że czas w szkole upłynął w miłej atmosferze. Prowadzący uroczystość, Natalia Szubartowska i Kamil Libera, dołączyli się do życzeń i wyrazili nadzieję owocnej współpracy w przyszłym roku szkolnym.

  Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2014/2015 wyróżnili się wynikami w nauce, udziałem w różnorodnych konkursach i aktywną działalnością na rzecz szkoły, odebrali nagrody i gratulacje, a gdy Beata Markiewicz radośnie wyśpiewała pierwsze strofy utwory zespołu Maanam ,,Cykady na Cykladach”, wszyscy poczuliśmy się już na wakacjach.

  Pozostając zatem w błogim nastroju letniego odprężenia, życzymy wszystkim dużo słońca, radości i bezpiecznego wypoczynku, a uczniom, którzy jeszcze udowadniają swoje kompetencje, powodzenia na egzaminach zawodowych!

  Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram