Wycieczka programowa klasy 2 TM do zakładu pracy

Opublikowane 15.11.2013
Autor Grzegorz Danił
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Jedną z form realizacji zajęć z kształcenia zawodowego w RCEZ w Lubartowie są wycieczki programowe do zakładów pracy. W ramach współpracy uczniowie klasy drugiej technikum mechanicznego odwiedzili zakłady Caterpillar w Janowie Lubelskim.

  Caterpillar jest światowym liderem w produkcji maszyn budowlanych i kopalnianych, silników wysokoprężnych i zasilanych gazem ziemnym, przemysłowych turbin gazowych i lokomotyw elektryczno-spalinowych. Zakłady w Janowie Lubelskim zajmują się produkcją podzespołów do maszyn budowlanych.

  Uczniowie w trakcie zwiedzania mieli możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej zdobywanej w szkole z praktyką, której przyjdzie im doświadczyć w swojej przyszłej pracy zawodowej. Każde wejście młodzieży na teren zakładu poprzedzone jest niezwykle starannym szkoleniem BHP, przeprowadzanym przez służby wewnętrzne zakładu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami spajania metali ( automaty spawalnicze – jeden automat jest w stanie zastąpić pracę 4 spawaczy) oraz obrabiarkami sterowanymi numerycznie.

  Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziły zwłaszcza w pełni skomputeryzowane pomiarowe maszyny współrzędnościowe. Dzięki takim sposobom przeprowadzania zajęć z przedmiotów zawodowych nauka w naszej szkole staje się bardziej ciekawa i praktyczna.

  Jarosław Siwiec

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram