Uczeń Marcin Rybicki z klasy 4 TEk zakwalifikował się do Etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Opublikowane 15.12.2013
Autor Grzegorz Danił
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 13 grudnia 2013r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie, odbył się Etap Powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Brali w nim udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Sześciu z nich zakwalifikowało się do Etapu Wojewódzkiego Konkursu. Wśród nich jest nasz uczeń Marcin Rybicki z klasy 4 TEk – zawód technik ekonomista.

  Konkurs organizowany jest przez Wydział Politologii UMCS w Lublinie pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Etap szkolny odbył się w listopadzie bieżącego roku.Trzej najlepsi nasi uczniowie zakwalifikowali się do dzisiejszego etapu, wśród nich oprócz Marcina, Aneta Mitura z klasy 4 TEk i Agnieszka Iwanek z klasy 2 TEk – obie kształcące się w zawodzie technik ekonomista. Dzisiaj o godzinie 10.00 uczestnicy Konkursu przystąpili do rozwiązywania testu. Pytania konkursowe w etapie powiatowym, dość trudne – jak ocenili później uczniowie, dotyczyły organizacji  samorządu terytorialnego w Polsce, wyborów samorządowych, referendum lokalnego i finansów jednostek samorządu terytorialnego. Na zakończenie odbyło się spotkanie z władzami Powiatu na czele ze Starostą – panem Fryderykiem Pułą,podczas którego nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród uczestnikom Konkursu.

  Etap finałowy Konkursu odbędzie się w Lublinie w marcu 2014r. To już trzeci rok z rzędu, w którym nasi uczniowie będą brać udział w Etapie Wojewódzkim Konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram