Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich 2013 - etap szkolny

Opublikowane 20.12.2013
Autor Grzegorz Danił
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 18 grudnia 2013r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się etap szkolny Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W bieżącym roku szkolnym to już XIX edycja tego Turnieju pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Uczniowie z naszej szkoły wzięli w nim udział po raz pierwszy.

  Turniej ma zasięg ogólnokrajowy i odbywa się w trzech etapach: I -etap szkolny, II- okręgowy i III- centralny. Celem Turnieju jest rozwijanie wśród uczniów motywacji do doskonalenia umiejętności handlo­wych i menedżerskich, kształcenie myślenia przedsiębiorczego oraz zachęcanie do zachowań przedsiębiorczych w praktyce.

  Etap szkolny Turnieju polegał na rozwiązaniu testu i uzupełnieniu zadań otwartych w oparciu o założenia Programowe Turnieju. Obejmował wiedzę i umiejętności  w zakresie tematu wiodącego, który brzmi: „Zarządzanie marketingiem w przedsiębiorstwie” oraz problematyki ogólnej dotyczącej m.in. podstaw ekonomii, statystyki, rachunkowości czy prawa.

  Naszą szkołę reprezentowało 9 osób z klasy trzeciej i czwartej Technikum Ekonomicznego. Najwyższe wyniki, a co za tym idzie awans do etapu okręgowego uzyskały: Czubacka Bernadetta- uczennica klasy 4tek oraz Karolina Kuna- uczennica klasy 3tek.

  Zawody okręgowe odbędą się 5 marca 2014r. w Lublinie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

  Opracowała: Marzena Foltyn

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram