VIII Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej

Opublikowane 27.03.2014
Autor Urszula Martyniuk
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • ,,Jeszcze zdążę wam zaśpiewać, opowiedzieć,
  jeszcze zdążę...”

  Agnieszka Osiecka

  VIII Powiatowy Konkurs Poświęcony Pamięci Agnieszki Osieckiej zorganizowany przez Zespół Szkół w Kocku, stał się okazją do zaprezentowania talentu, umiejętności i pasji uczennic Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie: Anny Drzewieckiej z klasy 1 TH i Wiolety Flisiak z klasy 2 TEK.

  27 marca 2014 r. punktualnie o godzinie 9 Dyrektor Zespołu Szkół w Kocku, Pani Ewa Guz, powitała wszystkich uczestników muzycznej części konkursu oraz ich opiekunów.

  Prowadzący uroczystość uczniowie przypomnieli sylwetkę Agnieszki Osieckiej podkreślając jej związek z muzyką i teatrem oraz nazywając ją ,,pierwszą damą piosenki powojennej”.

  Uczestnicy konkursu wylosowali kolejność występów i rozpoczęła się rywalizacja.

  W kategorii szkół gimnazjum startowało 13 uczestników, natomiast ze szkół ponadgimnazjalnych w konkursie udział wzięło 6 uczennic.

  Poziom konkursowych zmagań był bardzo wysoki. Uczestnicy wspięli się na wyżyny swych wokalnych możliwości i zaprezentowali publiczności prawdziwy koncert talentów. Nic więc dziwnego, że jurorzy potrzebowali całej godziny na wyłonienie laureatów. W trakcie pełnego napięcia oczekiwania na wyniki, uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

  Miłą niespodzianką przygotowaną przez organizatorów był występ absolwenta Zespołu Szkół w Kocku, który kilka lat wcześniej debiutował w konkursie, a obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

  Przewodniczący jury podsumował występy wszystkich uczestników, podkreślił, że teksty Agnieszki Osieckiej nie są łatwym repertuarem, a piosenka poetycka, oprócz możliwości wokalnych, wymaga także talentu aktorskiego. Biorąc zatem pod uwagę całokształt aranżacji, jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Nasza uczennica, Anna Drzewiecka, otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy.

  Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom udanego występu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram