Zakończenie roku szkolnego najstarszych klas ZSZ nr 1

Opublikowane 14.06.2013
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 14.06.2013r. - na dwa tygodnie przed ogólnopolskim terminem rozpoczynającym wakacje - w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego najstarszych klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1. Dla absolwentów to zawsze podniosły moment, oto stają przed Dyrekcją, swoimi wychowawcami i nauczycielami jako młodzi, ale już pewni siebie i przygotowani do dorosłego życia ludzie.

  Powagi zawsze dodają zebrani, szanowni goście. W tym roku zaszczycili swoją obecnością:  Starosta Powiatu Lubartowskiego Pan Fryderyk Puła, Ksiądz Marcin Flasiński, Przewodnicząca Rady Rodziców Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Pani Katarzyna Czubacka. Mówili oni o niełatwym, dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, do którego młodzi ludzie powinni się dostosowywać, mówili o podejmowaniu inicjatyw związanych z tworzeniem miejsc pracy. Goście kierowali także ciepłe i optymistyczne słowa pod adresem młodzieży. Życzyli sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji celów. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć, że najcieplejsze słowa popłynęły od Pani Dyrektor Hanny Borzęckiej, której dobro uczniów leży zawsze na sercu. Mówiły o tym - zabierające głos w imieniu całej braci uczniowskiej - reprezentantki absolwentów. To z ich ust popłynęły słowa podziękowania: za tworzenie szkoły na miarę XXI wieku - skierowane do Dyrekcji, za troskę w wychowaniu – skierowane do wychowawców, za trud przekazywania wiedzy – skierowane do nauczycieli. Widać było, że niejednemu zakręciła się łezka w oku… nie wywołana bynajmniej promieniami czerwcowego słońca. Na koniec warto wspomnieć, że nie tylko słowa krzepiły absolwentów, ale także nagrody rzeczowe, które otrzymali  uczniowie za najlepsze wyniki w nauce. Byli to przedstawiciele różnych specjalizacji, między innymi: elektromechanicy, sprzedawcy, technolodzy robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjerzy, cukiernicy. Życzymy im samych sukcesów.

  Opracowała Iwona Mocior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram