,,Zajęcia inaczej’’ 2012

Opublikowane 10.10.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 9 października 2012r. w ramach wycieczki programowej z przedmiotu ,,urządzenia elektroniczne’’ młodzież czwartej i trzeciej klasy Technikum Zawodowego w zawodzie technik elektronik z RCEZ zwiedziła siedzibę Radia Lublin.

  W szkole zagadnienia dotyczące emisji sygnałów radiowych, realizacji programów oraz wyposażenia studiów emisyjnych i reżyserskich omawia się ,,na sucho’’, tzn. sama teoria z podręcznika, zero praktyki. Trochę czasu spędzonego w Radiu Lublin pozwoliło uzyskać praktyczne spojrzenie na te zagadnienia. Młodzież dokładnie przyjrzała się sprzętowi, w jaki wyposażone są studia, dowiedziała się, jak realizuje się audycje radiowe, czyli jak ważna rolę pełni realizator programu.

  Udało nam się wejść nawet do najnowszego studia nagrań - ,,Studia Hendrix’’, gdzie często nagrywa ,,Budka Suflera’’. Spotkaliśmy lidera zespołu – pana Krzysztofa Cugowskiego. Zwiedziliśmy również studio Radia Freee, które ma siedzibę w Radio Lublin.

  Po wycieczce programowej w ramach edukacji kulturalnej młodzież udała sie do kina na film „Jesteś Bogiem”. Jest to filmowy portret lidera zespołu Paktofonika – Magika. „Jestem artystą i dla mnie to coś znaczy...” – głos pokolenia transformacji, legenda Paktofoniki.

  Elżbieta Bujek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram