Wyjazd integracyjny klas drugich

Opublikowane 19.10.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 18.10.2012 klasy 2TM, 2TE i 2 TEk uczestniczyły w wycieczce do Lublina. W programie wycieczki znajdowały się:

  - zwiedzanie Zamku Lubelskiego,

  - wizyta na cmentarzu przy ulicy Lipowej,

  - film „Jesteś Bogiem” w jednym z lubelskich kin.

  Podczas wizyty na Zamku Lubelskim uczniowie mogli podziwiać wystawy, które prezentowane są w jego wnętrzach m.in. „Uzbrojenie Polskie i Obce XIV-XX wiek”, „Polskie Malarstwo Polskie i Batalistyczne”, „Sztuka ludowa regionu lubelskiego”, jak równieżHall Zamku ze stołem z Trybunału Koronnego i "Czarcią Łapą". Ponadtowykorzystując uroki złotej polskiej jesieni uczniowie spacerowali po dziedzińcu zamku i podziwiali jego zewnętrzne piękno.

  Jednym z punktów wycieczki była również wizyta na jednym z najstarszych i najbardziej znanych zespołów cmentarzy we Wschodniej Polsce, a mianowicie, cmentarzu mieszczącym się przy ulicy Lipowej. Z okazji zbliżających się świąt Wszystkich Świętych uczniowie zapalili znicze na grobach ludzi zasłużonych dla naszego kraju jak również podziwiali pomniki nagrobne wykonane przez wielu znanych artystów, które są cennymi dziełami m.in. sztuki rzeźbiarskiej. Interesującym punktem dla wielu było jedno z nielicznych w Polsce kolumbarium.

  Kolejnym etapem wycieczki był film „Jesteś Bogiem”, który opowiada o młodych chłopakach, którzy, jak wielu innych na świecie, chcą założyć zespół i zyskać sławę. Jest to także opowieść o wrażliwym artyście, który nie przystaje do miejsca i czasu, w jakim przyszło mu żyć. Tragiczna, wzruszająca, ale i dająca nadzieję historia legendarnego dla polskiej sceny składu Paktofonika to nostalgiczna lekcja dla tych, którzy słuchają polskiego hip-hopu, jak również dla tych, którzy z rapem nie mieli, albo nawet nie chcieli mieć nic wspólnego.

  Celem wycieczki było poznanie fragmentów historii naszego regionu, uwrażliwienie młodzieży na sztukę, która znajduje się tak blisko nas, jak również przekazanie wartości moralnych oraz zasad właściwego  postępowania w życiu codziennym.

  Luiza Matyjaszczyk - Osior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram