Wycieczka klasy 2 S

Opublikowane 25.09.2012
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 21 września 2012 roku, w ostatnim dniu lata, klasa II S z wychowawcą p. W. Szafrańskim i opiekunem p. M. Sochą udała się nad rzekę Wieprz na wspólne, integracyjne ognisko. Zanim wyruszyliśmy nad rzekę poszliśmy do  Biblioteki Miejskiej celem zwiedzenia wystawy: „Ułani, Ułani…”. Zostaliśmy tam przywitani przez kierownika p. Andrzeja Rybaka, który wyjaśnił nam zasady funkcjonowania biblioteki oraz zachęcił do korzystania z jej bogatych zbiorów. Następnie oprowadzając nas po wystawie, przedstawił ciekawe fakty z historii polskiej kawalerii. Wśród zwiedzających szczególne zainteresowanie wzbudziły szwolażerskie żurawiejki – krótkie, dowcipne formy wierszowane układane przez ułanów.

  Po interesującej wizycie w bibliotece, ulicą Mickiewicza, a następnie doliną Wieprza, udaliśmy się na Plażę Żydowską, gdzie po pewnych trudnościach udało nam się rozpalić ognisko. Piekąc kiełbaski, wspominaliśmy uroki mijającego lata. Większość jednogłośnie uznała, że taka forma nauki jest znacznie ciekawsza od tej tradycyjnej.

  Monika Wawruch klasa II S

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram