Uczniowie RCEZ w Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie 2013

Opublikowane 22.04.2013
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, że w RCEZ są uczniowie, którym na sercu leży dobro drugiego człowieka… Także 25.04.2013r. młodzi altruiści pokazali wrażliwość społeczną. Tego dnia grupa uczniów z klasy 2TB udała się do DPS w Jadwinowie z przedstawieniem teatralnym zatytułowanym Biografia Józefa Piłsudskiego. Na początku Prowadzący (Emil Hunek i Dominik Sagan) wprowadzili zebraną licznie widownię w tematykę spektaklu. Uprzedzili, że będzie ona przybliżała działalność, a także epizody z życia prywatnego jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej historii – Józefa Piłsudskiego. Zaznaczyli, że występ będzie utrzymany w aranżacji planu filmowego (w roli Reżysera wystąpił Dawid Sidor, a w roli Klapsera – Arkadiusz Wrzos, zaś w roli Operatora kamery – Mateusz Kamiński).

  Trzeba zaznaczyć, że widownia była zachwycona prezentowanymi scenami, zwłaszcza, że były one przerywane muzycznymi utworami granymi przez mistrza akordeonu – Karola Kozaka. Wykonane zostały między innymi takie patriotyczne utwory jak My, pierwsza brygada czy Maszerują strzelcy, maszerują.. Aktorzy byli ucharakteryzowani i odgrywali rolę elity inteligenckiej z przełomu lat 20. i 30. Grupę Dżentelmenów w stylowych, czarnych cylindrach tworzyli: Arkadiusz Bogdanowicz, Emil Hunek, Karol Jankowski, Maciej Józwik, Cezary Kołodziejczyk, Łukasz Małyska, Kamil Patrzylas, Sylwester Podleśny zaś w rolę pięknej Lady wcieliła się Aleksandra Chwalisz.

  W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o dwóch pierwszoplanowych aktorach – w rolę marszałka Piłsudskiego wcielił się -jak zawsze doskonale przygotowany - Marcin Klej, a w postać prowadzącego wywiad Dziennikarza – Damian Ferenc.

  Na koniec warto zaznaczyć, że każda wizyta  aktorskich grup wywołuje w pensjonariuszkach DPS wzruszenie. Liczymy na dalszy zapał uczniów naszej szkoły, a kto wie… może w przyszłości zobaczymy ich na deskach sceny Teatru Narodowego w Warszawie.

  Opracowała Iwona Mocior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram